Požární cvičení

Poslední týden před prázdninami začal velkým dobrodružstvím. V pondělí 26.6.2017 se naší školkou  ozývaly hlasité výkřiky „HOŘÍÍÍ!!!“ a všichni zasvěcení věděli, že je třeba urychleně opustit školku. Naštěstí se nejednalo o skutečný požár, ale o předem nahlášené požární cvičení, jehož cílem bylo vyzkoušet evakuaci všech osob ze školky. Všechny děti se podařilo v krátké době za asistence hasičů dostat do bezpečí, ale některé paní učitelky a paní provozní takové štěstí neměly. Jedna paní učitelka byla zachráněna z posledního patra a opustila školku po požárním schodišti, druhá byla zraněná a bylo nutné vynést ji na nosítkách.  Největším zážitkem byla záchrana paní provozní, která musela vylézt oknem a po žebříku spolu s hasiči školku opustila.

Hasiči sklidili zasloužený potlesk za to, že vše dobře dopadlo.

Pak následovala ukázka hasičské techniky… Všichni hasiči (Patrik Malchárek, David Večerek, Radek Glabasnia, Lukáš Rybka a Radek Jochim)  v čele s velitelem zásahu Lukášem Gabasniou  a městským policistou Martinem Dehnerem velice trpělivě  dětem ukazovali vše, s čím se ve své práci setkávají a co používají a odpovídali na nekonečné dotazy  dětí, které  si vyzkoušely hašení opravdovou hasičskou proudnicí, prohlédly si hasičská auta a záchranářské potřeby-dýchací přístroje, lehátka, lékárničky a mnoho dalších věcí, včetně  policejních pout a teleskopického  obušku…Zkrátka, byl to jeden z těch nezapomenutelných dnů jak pro děti, tak pro dospělé .

Velký dík za perfektní přístup patří všem, kteří se této akce zúčastnili. Odměnu jim může být také to, že mezi dětmi přibylo těch, kteří se chtějí stát policistou či hasičem.

Děkujeme moc!

Kolektiv MŠ Kravaře