Prosinec v naší školičce

Adventní dny bývají v naší školičce plné radostných okamžiků a ve znamení lidových tradic – návštěva Mikuláše, zapalování svíček na adventním věnci, trhání „Barborky“, výroba vánočních dekorací, psaní dopisu pro Ježíška,  společné  zdobení  stromečku, rozkrojení jablíčka, pouštění lodiček z ořechových skořápek, pečení cukroví, zpívání vánočních koled…a samozřejmě čekání na Ježíška.

Ani letos tomu nebylo jinak. Paní učitelky připravily pro všechny děti a jejich rodiče několik zdařilých akcí. Na začátku adventu si děti ve třídách vyrobily a ozdobily adventní věnec, na kterém si postupně zapalovaly svíčky. Do naší školky přijelo divadlo s pohádkou „Průzkumníci v Africe“. Kouzelník Aleš Krejčí vykouzlil nejen úsměvy na tvářích všech dětí.

5. prosince proběhla v naší mateřské škole „Mikulášská nadílka“.  Mikuláš dorazil i se svými pomocníky, andělem a čertem. Přinesli dětem plný koš dárků… Děti za ně poděkovaly písničkami a básničkami s mikulášskou tématikou, které se naučily v mateřské škole.

Proběhly tvořivé dílny, kde si mohli i rodiče vyrobit vánoční dekorace, vlastnoručně nazdobit perníčky… nebo posezení u vánočních stromečků, kde si všichni poslechli a zazpívali vánoční koledy, ochutnali cukroví a trošku se v tom předvánočním shonu zastavili.

Některé třídy navštívily výstavu betlémů na zámku ve Velkých Hošticích. Děti viděly betlémy vyrobené ze dřeva, z keramiky, perníku, papíru. Děkujeme tímto paní Kristýně Nestrojové a ostatním seniorkám za obětavou organizaci návštěv.

V pondělí 18. prosince jsme ve školce prožili slavnostní vánoční den.  Děti ze třídy Jablíčko zahrály vánoční pohádku. A pak přišel Ježíšek, který nám pod stromeček nadělil didaktické pomůcky, stavebnice, puzzle, společenské hry a  spoustu jiných hraček.

Děkujeme všem rodičům, sponzorům, partnerům a v neposlední řadě zřizovateli naší mateřské školy Městu Kravaře za podporu v roce 2017 a těšíme se na další spolupráci.

Bc. Blanka Postulková, ředitelka MŠ