Led 152019
 

Prosinec bývá v naší školičce plný radostných okamžiků. Všichni se těšíme na nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Těšení se na tyto svátky dětem jsme zpestřili nejrůznějšími činnostmi a akcemi, jako jsou výroba vánočních dekorací, návštěva Mikuláše, zapalování svíček na adventním věnci, trhání „Barborky“, společné zdobení stromečku, setkání s rodiči u vánočního stromečku ve školce, zpívání vánočních koled, tvořivé dílničky, psaní dopisu pro Ježíška, rozkrojení jablíčka, pouštění lodiček z ořechových skořápek, pečení perníčků, vánoční úklid hraček ve třídách – a samozřejmě čekání na Ježíška…

3.prosince dopoledne nám ve školce kouzelník Aleš Krejčí „vykouzlil“ vánoční atmosféru svými kouzly, které zaujaly nejen děti, ale i paní učitelky. V podvečer jsme na zahradě mateřské školy rozsvítili stromeček, zazpívali jsme si vánoční písně a koledy, zahřáli se vánočním punčem a zahájili jsme tak adventní čas.

4.prosince přišel do školky Mikuláš a jeho pomocníci anděl a čert. Děti je potěšily pěknou písničkou, za kterou dostaly sladkou nadílku.

Děti ze tříd Beruška, Hruška a Motýlek se vydaly na výstavu betlémů do Velkých Hoštic. Na zámku je srdečně uvítaly hoštické seniorky.

Ve středu 19. 12. vyvrcholilo naše těšení na dárečky slavnostním vánočním dnem… Mateřskou školou zněly koledy a vonělo cukroví od maminek. Vánoční pohádku „O jedličce“ nám zahrály děti ze třídy Sluníčko. A nakonec se rozezněl zvoneček, který oznámil, že Ježíšek už dárečky doručil pod stromečky ve všech třídách.

Děkujeme zřizovateli Městu Kravaře, všem sponzorům z řad rodičů dětí naší mateřské školy za podporu v roce 2018 a manželům Chválovým za zajištění stromečku a vánočního punče. Těšíme se na další spolupráci v novém roce.

Děkujeme Vám za nápady, podněty, za pomoc při organizaci akcí pro děti, ale taky za slova chvály…

Přejeme všem úspěšnou cestu rokem 2019.

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.