Led 082020
 

Adventní čas bývá v naší školičce plný radostných okamžiků. Všichni se těšíme na nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Předvánoční období jsme dětem zpestřili nejrůznějšími činnostmi a akcemi, jako jsou návštěva Mikuláše, zapalování svíček na adventním věnci, trhání „Barborky“, společné zdobení stromečku, tvořivé dílničky s rodiči a rozsvícení  vánočního stromečku na zahradě u MŠ, zpívání vánočních koled, psaní dopisu pro Ježíška, rozkrojení jablíčka, pouštění lodiček z ořechových skořápek, pečení cukroví, divadelní pohádky a samozřejmě čekání na Ježíška…

V týdnu od 2. do 6. prosince si všechny děti užily čertovské pokusy v rámci aktivity Malý badatel aneb Prima pokusy projektu MAP II.

4.prosince děti viděly „Vánoční pohádku“ a do školky přišel Mikuláš se svými pomocníky – andělem a čertem. Děti je potěšily pěknou písničkou, za kterou dostaly sladkou nadílku.

Děti ze tříd Sluníčko, Beruška a Motýlek se vydaly na výstavu betlémů do Velkých Hoštic. Na zámku je srdečně uvítaly hoštické seniorky.

17.prosince proběhla exkurze do Světa techniky v Ostravě. Děti ze tříd Hruška a Motýlek se v rámci projektu OKAP účastnily programů „Geometráček“, „Svět barev“ a navštívily expozici Dětský svět, kde si vyzkoušely nejrůznější aktivity.

V posledním týdnu před vánočními prázdninami vyvrcholilo naše těšení na dárečky slavnostním vánočním dnem…Paní učitelky zahrály dětem pohádky „O řepě“ a „O Sněhurce“, děti ze sborečku Notička zazpívaly vánoční písně a děti z Motýlku zahrály na flétnu. Ve třídách se rozezněl zvoneček, který oznámil, že Ježíšek už dárečky pod stromeček doručil.

Děkujeme zřizovateli Městu Kravaře, všem sponzorům z řad rodičů dětí naší mateřské školy za podporu v roce 2019. Děkujeme  za nápady, podněty na zlepšení podmínek vzdělávání, za pomoc při organizaci akcí pro děti, ale taky za slova chvály. Těšíme se na další spolupráci v novém roce.

Přejeme všem úspěšnou cestu rokem 2020.

Blanka Postulková, ředitelka MŠ

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.