Interaktivní science show, zábavné divadlo fyziky a chemie

Na začátku ledna jsme v naší školce přivítali ÚDiF neboli Úžasné Divadlo Fyziky. Jedná se o skupinu lidí, kteří se rozhodli bavit diváky fyzikou. Cílem vystoupení bylo naučit děti sledovat fyzikální děje kolem sebe, klást si otázky a na jejich základě pozorovaný jev vysvětlit. Děti viděly výběr jednodušších pokusů na téma „Oheň, země, voda, vzduch“.

Pokusy byly názorné a vizuálně atraktivní – nafukování balónků pomocí limonády, výroba malých i větších raket a horkovzdušného balónu, sfouknutí svíčky oxidem uhličitým… Dopoledne plné úžasných pokusů a překvapivých jevů proběhlo v rámci projektu MAP II.

Blanka Postulková, ředitelka MŠ

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Příspěvek byl publikován v rubrice Celá škola. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.