Led 152021
 

I přes všechna omezení byl advent v naší mateřské škole plný radostných okamžiků. Všichni jsme se těšili na nejkrásnější svátky v roce – na Vánoce. Předvánoční období jsme dětem zpestřili nejrůznějšími činnostmi a akcemi, které tentokrát probíhaly především v jednotlivých třídách. Děti potěšila návštěva Mikuláše, který do školky přišel se svými pomocníky – andělem a čertem. Děti je přivítaly pěknou písničkou, za kterou dostaly sladkou nadílku.

Paní učitelky děti seznámily s vánočními tradicemi, jako jsou zapalování svíček na adventním věnci, zpívání vánočních koled, psaní dopisu pro Ježíška, společné zdobení stromečku v každé třídě, rozkrojení jablíčka, pouštění lodiček z ořechových skořápek, pečení cukroví a samozřejmě čekání na Ježíška…

Adventní čas vyvrcholil slavnostním vánočním dnem…Paní učitelky zahrály dětem dvě pohádky „O koblížkovi“ a „O veliké řepě“. Ve třídách si pak děti rozbalily dárky, které jim Ježíšek nadělil pod stromeček.

Chtěla bych touto cestou poděkovat zřizovateli Městu Kravaře, všem sponzorům z řad rodičů dětí naší mateřské školy za finanční podporu v roce 2020. Děkujeme rodičům i za podporu a pochopení v této nelehké době, za nápady na zlepšení podmínek vzdělávání, ale taky za slova chvály.

Těšíme se na další spolupráci v novém roce.

Blanka Postulková, ředitelka MŠ

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.