Říj 072021
 

Poslední zářijový den byl ve znamení velkého dobrodružství. Ve čtvrtek 30. 9. 2021 se naší školkou  ozývaly hlasité výkřiky „HOŘÍÍÍ!!!“ a všichni zasvěcení věděli, že je třeba urychleně opustit školku. Naštěstí se nejednalo o skutečný požár, ale o předem nahlášené požární cvičení, jehož cílem bylo vyzkoušet evakuaci všech osob ze školky. Všechny děti se podařilo v krátké době dostat do bezpečí, ale některé paní učitelky a paní provozní takové štěstí neměly. Jedna paní učitelka byla zachráněna z posledního patra a opustila školku v kyslíkové masce po požárním schodišti, druhá byla zraněná a bylo nutné vynést ji na nosítkách. Největším zážitkem byla záchrana paní provozní, která musela vylézt oknem a po žebříku spolu s hasiči školku opustila.

Hasiči sklidili zasloužený potlesk za to, že vše dobře dopadlo.

Pak následovala ukázka hasičské techniky… Všichni hasiči (Patrik Malchárek, Radek Jochim, Michal Knappe, Lukáš Rybka, Lukáš Řehulek, David Řehulek a  Jan Peterek) v čele s velitelem zásahu Lukášem Gabasniou  velice trpělivě  dětem ukazovali vše, s čím se ve své práci setkávají a co používají a odpovídali na nekonečné dotazy  dětí, které  si vyzkoušely hašení opravdovou hasičskou proudnicí, prohlédly si hasičské auto a záchranářské potřeby – dýchací přístroje, lehátko a mnoho dalších věcí…Zkrátka, byl to jeden z těch nezapomenutelných dnů jak pro děti, tak pro dospělé .

Velký dík za perfektní přístup patří všem, kteří se této akce zúčastnili.

Děkujeme moc!

Kolektiv MŠ Kravaře

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.