Bře 172023

Ředitelka Mateřské školy Kravaře, Petra z Kravař, příspěvková organizace oznamuje, na základě zákona č. 561/2004 Sb. (Školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, že zápis dětí do mateřské školy pro školní rok 2023/2024 proběhne ve čtvrtek 11. 5. 2023 v době od 8:00 hodin do 15:30 hodin.

Ve stejném termínu proběhne na základě novely zákona č. 20/2023 Sb. (Lex Ukrajina) jednotný zápis pro děti:

• kterým byla poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině. Prokazuje se vízovým štítkem nebo záznamem o udělení dočasné ochrany;
  • kterým bylo uděleno vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem strpění pobytu na území ČR, který se nově automaticky ze zákona považuje za vízum pro cizince s dočasnou ochranou. Prokazuje se uděleným vízovým štítkem nebo razítkem v cestovním pasu.