Říj 162023
 

Ve čtvrtek 19. 10. 2023 dopoledne zněla z naší mateřské školy krásná hudba… Na klavír hrál opavský hudebník, skladatel, pedagog, autor hudebních publikací Dominik Fajkus, který dětem představil hudební pořad Za oponou, kde zábavnou formou propojuje klasickou, soudobou i lidovou tvorbu. Za 45 minut s námi procestoval pomocí hudby období od baroka po současnost.

Děti si v jeho podání vyslechly nejznámější skladby významných skladatelů a k tomu se dozvěděly i mnoho zajímavostí. Naučily se známé lidové písně v novém provedení.  Největší úspěch sklidil hudební kvíz, kdy děti poznávaly známé písně z pohádek a dětských filmů.

Mnoho dalších aktivit spojených s krásnou hudbou jsme si všichni užili a čas strávený s Dominikem byl příjemným zážitkem pro děti i pedagogy.

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.